ARCHIPOLARISE KÖÖK JA GARDEROOBID DAS HAUS NÄIDISKORTERIS

ARCHIPOLARISE ERITELLIMUSMÖÖBEL DAS HAUS NÄIDISKORTERILE KOOSTÖÖS TELLIJA JA SISEARHITEKTIDEGA.

Sisearhitekt: Katrin Kuldma.

Eksklusiivses uues äri- ja kortermajas DAS HAUS Tallinna südalinnas valminud näidiskorteri sisustuslahenduse autoriks on rõivadisainerina tuntud Katrin Kuldma. Katrin Kuldma sisearhitekti ja mööblidisainerina on  tegutsenud juba enam enam kui kümmekond aastat. Lisaks AMANJEDA by Katrin Kuldma meeste ja naiste rõivakollektsioonidele on luksusliku kvaliteedi nautijatele paralleelselt olemas Amanjeda Home pehme mööbli ja sisustustekstiilide kollektsioon, elegantselt modernistlik stiil on ka tema disianitud köökidel ja garderoobidel. 

ARCHIPOLARIS KÖÖK 

ARCHIPOLARIS köögi- ja garderoobimööbli esindussalong asub Maakri kvartalis Ultima Thule Galeriis. Koos galerii  partneritega on loodud DAS HAUS kolmetoalise näidiskorteri kogu sisustus - eksponeeritud on Amanjeda Home suuremõõtmeline luksuslik diivan, Archipolarise köök ja garderoobid, Delux'i voodikomplekt, Mang'i sohva, Alpaka pleedid - valik tõeliselt häid Eesti disaintooteid. DAS HAUS jaoks valminud kolmetoaline korter on loodud harmoonias hoone arhitektuuri ja asukohaga, olulisel kohal on kunsti eksponeerimise võimalus puhastel valgetel seinapindadel. Modernistlik DAS HAUS Süda tänava ja Pärnu maantee ristumiskohal mõjub elitaarselt, samas on maksimaalselt kasutatud Süda tänava suunas avanevat koduselt väikelinlikku ja päikeselist õhustikku. Nii sai ka siselahendus detailides luksuslik, vormilt modernne ning olemuselt kodune ja soe. Nii nagu rõivadisini puhul ei huvitu Katrin Kuldma ka sisustusdisaini puhul hetketrendidest. Tähtis on stiili kestuvus ajas, klassika, sobivus keskkonna ja tellijaga. DAS HAUS korteri koloriidiks sai valitud soojad kaameli ja liivatoonid, valge, hall ja pisut õrna mündirohelist. Materjalide valik on maksimaalselt naturaalne.

Avarale korterile lisab õhulisust valge ARCHIPOLARISE kõrgläikeline köök, mis hoolimata mahukatest kapi- ja sahtlisüsteemidest ei mõju massiivsena. Metallkantidega tugevdatud mööblielemendid ja kivist köögisaar on loodud kestma aastakümneid. Garderoobide viimistlus on naturaalse valge õliga tammespoon. Kardinatele lisab rikkalikkust põrandale kuhjumine. 

Loodud DAS HAUS näidiskorter sobib nii luksuslikuks elamiseks üksikule persoonile või on mugavaks koduks nii paarile kui ka väikesele perele. Korter sobib hästi külaliste võõrustamiseks ja mõnusaks koduseks lõõgastumiseks. Väiksem kahest  magamistoast on sisustatud nii, et seda saab edukalt kasutada nii kodukontori kui koolilapse toana. 

Disainer Katrin Kuldma ja Ultima Thule Interiors jaoks on väga oluline koostöö Eesti parimate mööblitootjatega. Disaineri jooniste järgi valmisid mööblielemendid juba väljakujunenud koostööpartneritega. Näiteks on Archipolaris köögi ja garderoobide valmistajaks väike Eesti mööblitootja, kes on oma fookuse keskendanud pea 30 aasta jooksul kõrgkvaliteetse köögimööbli valmistamisele. Väikeses tootmisüksuses valmistavad ettevõtte  asutajad ja omanikud esikmudelid ja enamuse eratellimustest oma kätega. Suuremate tellimuste puhul lähevad täpsed joonised kõrgvaliteetsete suuremate tootjate vabrikutesse. Ka kõik pehme mööbli elemendid on valminud Eesti meistrite poolt - suure magamistoa voodi on Viljandi Deluxilt, väikese magamistoa diivanvoodi kuulub legendaarse Eesti pehme mööbli brändi MANG klassika hulka. Elutoa luksuslik diivan Biella maxi pärineb Katrini enda loodud Amanjeda Home kollektsioonist, mis on valminud koostöös pehme määbli tootja Neiseriga. Maailma tippklassi diivanitega võrdväärseks muudavad mudeli uhked laiad ja sügavad proportsioonid, kvaliteetne suletäidis, vedrupõhi ning kehasõbralik ja vastupidav kangas. Amanjeda Home mudelite tunnuseks ongi luksuslikud mahud ja maailma tippklassi kangavalik.

Sarnaselt rõivakollektsioonidele pärinevad AMANJEDA Home diivanite tekstiilid peamiselt Loro Piana Interiors'ilt - Itaalia Biella piirkonna kangatootmise lipulaevalt. Kõrge kvaliteediga materjalidele on iseloomulik naturaalsus, pehmus, särav ja tundlik värvigamma ning vastupidavus. 

Lisaks AMANJEDA by Katrin Kuldma meeste ja naiste rõivakollektsioonidele  on luksusliku kvaliteedi nautijatele uudselt olemas ka Amanjeda Home pehme mööbel. Värskelt valminud DAS HAUS kolmetoalises näidiskorteris ongi olemas nii Amanjeda Home diivan kui Katrini disainitud Archipolarise köök ja garderoobid.

AMANJEDA Home Pehme mööbli komplekt Biella Maxi on valmistatud Loro Piana Interiors pehme ja sametise pinnaga puuvillase kangaga. Mudeli moodulite mõõdud on mugavalt laiad ja sügavad, diivan ja padjad on suletäidisega.

ARCHIPOLARIS GARDEROOB

 

AVATUD ELUTUBA AMANJEDA HOME DIIVANI NING KUNSTIVALIKUGA MARE VINDILT JA ARNE MAASIKULT  

Katrin Kuldma loodud näidiskorter luksuslikus linnamajas DAS HAUS on avara planeeringuga. Disaineri soov oli seda avarust võimendada ning luua täiuslik taustsüsteem kunsti eksponeerimiseks. Nii on kasutusel heledad toonid ja seintel puhas valge. Kolmetoalise näidiskorteri kõikides tubades on hoolikalt valitud teosed, mis harmoneeruvad ülejäänud sisustusega. 

Väga olulist rolli mängivad korterisse valitud kunstiteosed. Suure magamistoa seinetel on eksponeeritud Eesti rahvusvaheliselt tunnustatud loodusfotograafi Sven Začeki kakkude seeria, millest üks on kuulus National Geographic'u kaanefoto. Väikese magamistoa stiil on pisut mereline, nii on siia valitud Anna Litvinova “Essaouira paadisadam“, elutoa seintele on loodud linnamaastikud Arne Maasiku ja Mare Vindi ühisnäituselt. Esimesena koju tulles tervitab esikuseinal Anna Litvinova maal-joonistus väikesest Maroko kalurikülast Agadiri lähedal. 

Esimesena koju tulles tervitab esikuseinal Anna Litvinova maal-joonistus väiksesest Maroko kalurikülast Agadiri lähedal.

Elutoa seintele olid nagu loodud linnamaastikud Arne Maasiku ja Mare Vindi ühisnäituselt.

Eesti disaineri- ja kunstiloomingu kasutamine jätkub ka pisidetailides - serviis Liisu Arrolt, laua-, köögi ja vannitoatekstiilid ZIZI'lt, unikaalsed pipra- ja soolaveski, mille valmistajaks on tõeline puidumeister Andres Ansper. Kõrvuti Eesti disainiga on ruumistilistikas elemendid rahvusvaheliselt disainimaastikult  Lartusi sisustuspoest -  sidrunipress Philippe Starckilt, Rosenthali ikooniline Manhattani vaatest inspireeritud vaas “City”  ja Villeroy & Boch kollektsioonist veinipokaalid. Elu ja meeleolu linnakeskonnas aitavad luua Hansaplanti loorberipuud. Lisasoojust ja pehmust annavad linnakodule Alpaka siidpehme vaip,  sisustuspleedid, padjad ja karud. Dekoratiivvalgustitena on sisustuslahenduses kasutatud 4ROOM modernseid ja koduseid põranda- ja lauavalgusteid. Laevalgustid on õhulised klaaspallid. Valgustite valikul oli eesmärgiks nende  minimaalne konkureerimine kunstiga seintel. 

Ultima Thule Interiors'i partnerite tooted on eksponeeritud Ultima Thule elustiiligaleriis Maakri Kvartalis. Enam kui 600 m2 suurusele Maakri Kvartali kaasaegselt renoveeritud galerii- ja antresoolkorrusele on lisaks Amanjedale koondunud mitmed põhjamaiseid väärtuseid kandvad brändid. Neilt kõrge kvaliteediga Eesti brändidelt on pärit ka suurem osa Das Haus näidiskorteri sisustuselemente. 


KUNST - Mare Vint, Arne Maasik, Anna Litvinova, Sven Začek.

AMANJEDA  Home with Loro Piana Interiors - elutoa diivan, kardinad

ARCHIPOLARIS - köök, garderoobid

ALPAKA - sisustuspleedid, vaibad,padjad, karud

DELUX - suure magamistoa voodi

MANG -  väikese magamistoa diivanvoodi

MINT - lauad, toolid, riiulid

ARRO PORCELAIN - serviisid, valamud

ZIZI - lauatekstiil

4ROOM - dekoratiivvalgustid

PÄIKESEPUU - soola- ja pipraveski, puitvaasid

LARTUSI - vaas, pokaalid, sidrunipress, noad & kahvlid

HANSAPLANT - loorberipuud

Suure magamistoa seinetel on eksponeeritud Eesti rahvusvaheliselt tunnustatud loodusfotograafi Sven Začeki kakkude seeria. Üks valitud töödest on ka kuulus National Geographic'u kaanefoto.

Väikese magamistoa stiil on pisut mereline, nii sai siia valitud Anna Litvinova “Essaouira paadisadam“.